Top News - Zjarret në Kaliforni nuk ndalen/ Digjen 35 mijë hektarë, evakuohen mijëra njerëz

Një vatër zjarri në Kaliforninë veriore vazhdon të rritet, duke shkrumbuar të paktën 35 mijë hektarë tokë e duke detyruar evakuimin e banorëve. Vetëm 15 për qind e vatrës është bënë nën kontroll ndërkohë që zjarret vazhdojnë të shkrumbojnë pjesën perëndimore të Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë në mesin e një moti të nxehtë e të thatë.
Pamjet: AFP

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on ITfun Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH

Commenti

 • Nana Halilaj
  Nana HalilajGiorno fa

  ZOT SHPETOJE KET POPULL

 • Anon Anon
  Anon AnonGiorno fa

  shteti shqiptar... dergo naj helikopter per ndihme hahahaha oh harrova ju skeni per vete :P

 • Wolly Boky
  Wolly Boky2 giorni fa

  Qr

Il prossimo